Lotnummer: 1293

Grisaille: vrouw en putti bij urn, olieverf op doek, niet gesigneerd, vroeg 19e eeuw -gedoubleerd-, 43 × 117,5 cm

Hamerprijs: € 650

Lotnummer: 1294

Johannes Hilverdink (1813-1902), schepen in een haven aan een duinachtige kust, olieverf op doek, r.o. gesigneerd -klein krasje op doek, miniem verfverlies op voorgrond-, 80 × 127 cm

Hamerprijs: € 1800

Lotnummer: 1298

Europese School: Penelope werkt aan haar kleed, in afwachting van de terugkeer van Odysseus, olieverf op doek, niet gesigneerd, 19e eeuw -gedoubleerd-, 65 × 54 cm

Richtprijs: € 600-800

Lotnummer: 1299

Hermann Kern (1838-1912), groenteboer, olieverf op paneel, l.o. gesigneerd -krassen-, 47 × 31,5 cm

Richtprijs: € 1000-1500

Lotnummer: 1301

Hollandse School: ruiter in landschap met molen bij maanlicht, olieverf op doek, niet gesigneerd, circa 1900 -verfverlies-, 45 × 35 cm

Hamerprijs: € 85

Lotnummer: 1302

Johan Heinrich Neuman (1819-1898), portret van Maria Emalia Bosch (1843-1863), olieverf op doek, r.b. gesigneerd en gedateerd f.1863 -gedoubleerd-, 89 × 70 cm

Hamerprijs: € 2300

Lotnummer: 1308

Hollandse School: 'Vigilante', trompe l'oeil met brieven, inkt op papier, aan onderzijde gesigneerd Hendrik Kremer scripat 1782 (7D-5M) -defect aan rechterzijde-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 32,5 × 40,5 cm

Hamerprijs: € 200

Lotnummer: 1315

Paar pendant portretten van een man en een vrouw, olieverf op doek, niet gesigneerd, Engeland, circa 1870 -portret van de man kleine barstjes in de verf, beide met een beetje craquelé-, 30,5 × 25,5 cm

Hamerprijs: € 375

Lotnummer: 1320

Hendrikus Elias Roodenburg (1895-1987), zicht op Rheden, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 61 × 91 cm

Hamerprijs: € 375

Lotnummer: 1322

Antonius Bernardus Dirckx (1878-1927), twee schilderijen: bloementuinen, olieverf op paneel, l.o. en r.o. gesigneerd -craquelé-, 20 × 30 cm

Hamerprijs: € 375

Lotnummer: 1323

Vermoedelijk Wilhelmus Lammers (1857-1913), kippen op boerenerf, olieverf op paneel, l.o. gemonogrammeerd, 15 × 18 cm

Hamerprijs: € 200

Lotnummer: 1327

Gerard Voorduin (1830-1910), 'Het fregat 'Adolf' met stoomvermogen neemt bij Dungeness de loods over', olieverf op doek, r.o. gesigneerd, verso met notitie en gedateerd 1867 -restauraties, gedoubleerd-, het schilderij wordt genoemd in de Pieter Scheen, 49,5 × 69,5 cm

Richtprijs: € 600-800

Lotnummer: 1335

Peter J. Sterkenburg (1955-2000), zeilbootjes bij een havenhoofd, olieverf op paneel, r.o. gesigneerd, 28,5 × 38,5 cm

Hamerprijs: € 850

Lotnummer: 1336

Hollandse School: botters op ruwe zee bij molen, olieverf op paneel, r.o. onduidelijk gesigneerd, 17,8 × 24 cm

Hamerprijs: € 110

Lotnummer: 1337

Everhardus Koster (1817-1892), landschap met Hollandse lucht, inkt en potloodtekening, r.o. gesigneerd, 10 × 17,5 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 1341

Gerardus Dominicus Hoogendoorn (1892-1948), portret van Henriëtte Constance Momma (1885-1960), olieverf op doek, l.o. gesigneerd, verso getiteld, 62,5 × 47 cm

Hamerprijs: € 120

Lotnummer: 1342

Herman Jacob Slothouwer (1809-1885), portret van Debora Johanna Wagner-de Bruijn, pastel op papier, l.o. gemonogrammeerd, tweede kwart 19e eeuw, 49 × 37 cm

Hamerprijs: € 180

Lotnummer: 1346

Hollandse School, paar ovale pendantportretten: Angela Alexandra van der Niepoort (1774-1814), en haar eerste man David Joan van den Burgh (1769-1800), beide olieverf op doek, beide niet gesigneerd, met verso annotaties -gedoubleerd, enkele inschilderingen, vernis verkleurd- 36 × 29 cm

Hamerprijs: € 1300

Lotnummer: 1360

Kopie naar Gerard van Nijmegen (1735-1808), zelfportret bij leeg canvas, olieverf op doek, niet gesigneerd, verso opschrift: 'Gerard van Nijmegen 32 jaren 1769' -hoofd ingeschilderd, gedoubleerd-, 83 × 68 cm

Richtprijs: € 500-700

Lotnummer: 1373

Hollandse School: reizigers in een Italianiserend landschap met klooster, olieverf op paneel, 19e eeuw -vermaakt geweest tot schilderijklok, scheurtje tussen panelen, kras, enkele inschilderingen-, 75 × 59 cm

Hamerprijs: € 260

Lotnummer: 1374

Hollandse School: figuren bij watermolen, olieverf op doek, niet gesigneerd, 18e/19e eeuw -gedoubleerd, inschilderingen-, 54,4 × 44,3 cm

Richtprijs: € 500-700

Lotnummer: 1394

Marinus Johannes de Jongere (1912-1978), havengezicht, aquarel, r.o. gesigneerd, 22 × 63 cm

Richtprijs: € 500-700

Lotnummer: 1395

Marinus Johannes de Jongere (1912-1978), havengezicht, aquarel op papier, r.o. gesigneerd, 15 × 40 cm

Hamerprijs: € 140

Lotnummer: 1397

Antoine Calbet (1860-1942), 'Deux amies', gemengde techniek op papier, l.o. gesigneerd, 31 × 24 cm

Hamerprijs: € 280

Lotnummer: 1399

Mogelijk Petrus van der Velden (1837-1913), de wol opdraaien, inkttekening, l.o. gesigneerd, 35 × 28 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 1402

Maarten 't Hart (1950), 'Interieur N.H.-kerk te IJhorst', olieverf op paneel, r.o. gesigneerd en gedateerd 1976, 23 × 29 cm

Hamerprijs: € 650

Lotnummer: 1403

Hollandse School: portret van Daniel Maximiliaan Marie van Hangest baron d'Yvoy van Mijdrecht (1827-1892), potloodtekening, niet gesigneerd, 19e eeuw -beetje foxing-, 37 × 23,5 cm

Hamerprijs: € 65

Lotnummer: 1404

Twee aquarellen: landschappen met figuren, aquarel, beide l.o. gemonogrammeerd R.L., één verso met annotatie 'R. Laurier', beide 13 × 20 cm

Hamerprijs: € 55

Lotnummer: 1405

Ernest Marie Pernelle (1861-1950), 'Hameau près Saint Bernard du Sault, Indre', olieverf op paneel, r.o. gesigneerd, verso getiteld, 23 × 33 cm

Richtprijs: € 500-700

Lotnummer: 1406

Jacques Zon (1872-1932), werkende vrouw in bloementuin, olieverf op board, l.o. gesigneerd, 20 × 30 cm

Richtprijs: € 300-500

Lotnummer: 1408

Arnold Wittkamp (1827-1900), gezicht op Delft bij maanlicht, olieverf op doek, r.o. gesigneerd, circa 1860-1880 -gedoubleerd-, 50 × 75 cm

Hamerprijs: € 425

Lotnummer: 1411

Dorus Arts (1901-1961), boerenerf met kippen, olieverf op board, r.o. gemonogrammeerd, 21 × 29 cm, daarbij: folder over de kunstenaar

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 1412

Jacques Zon (1872-1932), man met kruiwagen, olieverf op board, l.o. gesigneerd, 20 × 30 cm

Hamerprijs: € 140

Lotnummer: 1413

Hollandse School: stilleven met appels, olieverf op doek, l.o. onduidelijk gesigneerd, begin 20e eeuw, mogelijk Hein Kever

Hamerprijs: € 65

Lotnummer: 1414

Wijnand Bastiaan van Horssen (1863-1931), kinderen op het ijs, olieverf op paneel, niet gesigneerd, verso met stempel en genummerd label welke correspondeert met een bijgeleverde tentoonstellingscatalogus van Museum Rijswijk in 1985, 23,3 × 34 cm

Hamerprijs: € 425

Lotnummer: 1427

Kees Roovers (1890-1978), portret van een vrouw met fruitschaal in haar handen, olieverf op doek, l.o. gesigneerd en gedateerd '21, 66 × 56 cm

Richtprijs: € 300-500

Lotnummer: 1437

Johan Hendrik Pootjes (1882-1944), stilleven met pop en borrelglaasje, marouflé, r.o. gesigneerd en Batavia, 25 × 31 cm

Hamerprijs: € 60

Lotnummer: 1438

Lucia Wittig-Keijser (1875-1958), 'Hollandsche vruchten', olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 40 × 50 cm

Hamerprijs: € 240

Lotnummer: 1439

Jan Rijlaarsdam (1911-2007), marktgezicht met figuren, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 40 × 50 cm

Hamerprijs: € 750

Lotnummer: 1446

Anneke Boot (1945), populieren, gouache op papier, l.o. gesigneerd, 19 × 28 cm

Hamerprijs: € 60

Lotnummer: 1448

Jan Roëde (1914-2007), zonder titel, gemengde techniek op papier, r.o. gesigneerd en gedateerd '46, 25 × 20 cm

Richtprijs: € 500-700

Lotnummer: 1449

Jaap Nanninga (1904-1962), compositie met vormen, houtskool op papier, r.o. gesigneerd, jaren '50 -enkele roestvlekjes-, 26 × 22 cm

Hamerprijs: € 250

Lotnummer: 1450

Jaap Nanninga (1904-1962), abstracte compositie, houtskool op papier, r.o. gesigneerd en gedateerd '57 -roestvlekjes-, 22 × 25,5 cm

Hamerprijs: € 230

Lotnummer: 1451

Arie Leeflang (1906-1956), portret van Henriëtte Muntz, olieverf op doek, r.o. gesigneerd, l.b. getiteld en gedateerd '42, 35 × 32,5 cm

Hamerprijs: € 270

Lotnummer: 1452

David Schulman (1881-1966), gezicht op de Merwede bij Gorinchem, olieverf op doek, r.o. gesigneerd en gedateerd '56, H 84 × B 118 cm

Hamerprijs: € 500

Lotnummer: 1466

Elies Auer (1952), 'Barricade', acrylverf op doek, l.o. gesigneerd, op spieraam nogmaals gesigneerd en op label gedateerd 2009, 80 × 100 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 1467

Birgit Sauer (1972), 'Ergon 31', olieverf op doek, r.o. gesigneerd en gedateerd '95, herkomst: Galerie Bastiaans, Boxmeer, 100 × 100 cm

Richtprijs: € 500-700

Lotnummer: 1468

Dora Tuynman (1926-1979), compositie in zwart en wit, inkt op papier, r.o. gesigneerd en gedateerd '61, 64 × 49 cm

Hamerprijs: € 1200

Lotnummer: 1469

Gerard Verdijk (1934-2005), 'Two spots determing space XXI', acrylverf op doek, niet gesigneerd, herkomst: Galerie Bastiaans, Boxmeer, daarbij: zes diverse boekwerken over de kunstenaar, 80 × 70 cm

Richtprijs: € 500-700

Lotnummer: 1483

Stratos Fountoulis (1954), abstracte compositie, gemengde techniek, r.o. gesigneerd en gedateerd '93, 60,5 × 61 cm inclusief lijst

Richtprijs: € 180-220